Yem Hijyeni ve Koruyucular
KONSEPT & HİZMETLER - KANATLI

Yemler biyolojik (bakteri, mantar, maya, virüs) ve biyolojik olmayan (kimyasal değişiklik, kirlilik, zehirli tohum ve bitkiler) sebeplerle bozulmaya uğrarlar. Yemlerin kökeni, nem oranı, yağ düzeyi ve çeşidi, ortamın bağıl nemi, çevre sıcaklığı, yemlerin işlenme tekniği, depolanma süresi ve depo temizliğine bağlı olarak yemlerdeki mikrobiyal kirlilik oranı değişkenlik göstermektedir. Bozulan yemlerde, biçim, renk, koku ve besin madde bileşiminde değişme görülürken mikotoksin birikimi ve toksik risk artabilmektedir. Kolay oksitlenebilen maddelerde meydana gelebilecek küçük konsantrasyonlardaki değişmelerin engellenebilmesi, hızla ilerleyen oksidatif reaksiyonların geciktirilmesi ile mümkündür.

 

Avrupa Birliği mevzuatına uygun içerikli ürünlerimiz ile yem maddelerinin besleyici değerlerinin kaybolmasının engellenmesi, uzun süre depolanabilmesi ve dayanıklılığının artırılması için önemli çalışmalar yürüterek, ihtiyaç duyduğunuz desteği en doğru şekilde veriyoruz.

 

Daha detaylı bilgi için teknik ekibimizle irtibata geçebilirsiniz.

TANKOXİDANT BHT- bütil hidroksi tolüen- Camellia sinensis, Kalsiyum karbonat karışımından oluşan bir antioksidandır.
SAFWALL Saccharomyces cerevisiae mayasının birincil kültüründen elde edilen bir hücre duvarıdır Ürün Detayı
KLİNOFEED (KANATLI) Aktif bir mineral olan klinoptilolit ile formüle edilmiş geniş spektrumlu mikotoksin bağlayıcıdır. Ürün Detayı
LUPROCİD DRY Kalsiyum Format ve Propiyonat karışımından oluşmuş yem hammaddelerindeki salmonella ve bakterilere karşı geliştirilmiş toz bir üründür.
LUPROCİD LİQUİD Formik asit ve Propiyonik asit karışımından oluşmuş yem hammaddelerinden kaynaklı salmonella bakterilerin önlenmesine yönelik sıvı bir üründür.
KALSİYUM PROPİYONAT Yem maddelerinde küf kontrolü amacıyla kullanılan toz koruyucudur
ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK VE BİZDEN HABERLER İÇİN E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

  Bizler Kartal Kimya olarak, ekonomi, çevre ve toplumun tüm eksenlerinde gelecek nesillere karşı sahip olduğumuz sorumluluğun farkındayız. Bu bilinci, kurumsal değerlerimiz ve dürüst ilkelerimizle sürdürülebilir ve güvenilir bir gelecek çizerek yansıtıyoruz. Her gün “hayata pozitif katkı sunmak” için çalışıyoruz.

  +90 262 888 41 00

  info@kartalkimya.com

  Balçık Mah. Pelitli Yolu Cad.
  No:140, 41490
  Gebze / Kocaeli