BUFX

BufX, deniz algleri ile özel olarak formülize edilmiş yeni nesil rumen tamponlayıcısıdır.

Özellikleri
BufX, ruminant hayvanlarda, özellikle yüksek verimli süt ve besi sığırlarında, yoğun ve yüksek nişastalı beslemeye dayalı oluşan asidoz riskine karşı rumen pH’sını dengeleyerek (5.8-6.2) rumenin uzun süre korunmasına yardımcı olur.
Faydaları
Süt sığırlarında; Süt üretiminin artışına yardımcı olur. Süt yağını ve proteinini iyileştirir. SARA veya asidoz riskini azaltır. Yemden yararlanmayı iyileştirir. Lif sindirimini artırır. Yüksek biyoyararlılığa sahip kalsiyum ve magnezyum sağlar. TMR ve yem formülasyonlarında yer açarak esneklik sağlar. Besi sığırlarında; Günlük canlı ağırlık artışını ve yemden yararlanmayı iyileştirir. Lif sindirimini artırır. SARA ve asidoz riskini azaltır. Laminitis (topallık) ve ayak şişkinliği riskini düşürür. Gübrede sindirilmemiş besin madde miktarını azaltır.
ÜRÜN BROŞÜRÜ (PDF)
ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK VE BİZDEN HABERLER İÇİN E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

  Bizler Kartal Kimya olarak, ekonomi, çevre ve toplumun tüm eksenlerinde gelecek nesillere karşı sahip olduğumuz sorumluluğun farkındayız. Bu bilinci, kurumsal değerlerimiz ve dürüst ilkelerimizle sürdürülebilir ve güvenilir bir gelecek çizerek yansıtıyoruz. Her gün “hayata pozitif katkı sunmak” için çalışıyoruz.

  +90 262 888 41 00

  info@kartalkimya.com

  Balçık Mah. Pelitli Yolu Cad.
  No:140, 41490
  Gebze / Kocaeli