Rumen Asitliği Yönetimi
KONSEPT & HİZMETLER - RUMİNANT

Modern süt sığırcılığı işletmelerinde süt sığırları; yüksek verim için yüksek miktarda tahıl içeren rasyonlarla beslenmektedirler. Amaç, çiftçinin yüksek süt verimini en düşük maliyetle elde etmesini sağlamaktır. Bu yüksek tahıllı besleme modelinden ilk etkilenen ve bir süt sığırının en önemli sindirim organı olan “rumenin” artan baskı ve oluşan stres altında asitlik dengesi bozulur. Kısa vadede yüksek süt verimi alınırken uzun vadede rumen asidozuna yakalanan hayvanın verim ömrü kısalır.

 

Kartal olarak, rumen asidozuna karşı deniz algleri ile özel olarak geliştirdiğimiz patentli içerik sayesinde rumen asitliğinin optimum aralıkta (5,80 – 6,20), daha uzun ve etkin bir etkin bir biçimde dengelenmesini sağlıyoruz. Bu sayede, verim ömrü daha uzun hayvanlar ile daha kârlı bir üretim yapmanıza yardımcı oluyoruz.

BUFX Deniz algleri ile özel olarak formülize edilmiş yeni nesil rumen tamponlayıcısıdır Ürün Detayı
ACTİSAF STD Pelet sıcaklığına karşı, çevresel sıcaklık ve neme dayanıklıruminant hayvan beslenmesi için özel olarak seçilmiş ve üretilmiş bir canlı mayadır Ürün Detayı
ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK VE BİZDEN HABERLER İÇİN E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

  Bizler Kartal Kimya olarak, ekonomi, çevre ve toplumun tüm eksenlerinde gelecek nesillere karşı sahip olduğumuz sorumluluğun farkındayız. Bu bilinci, kurumsal değerlerimiz ve dürüst ilkelerimizle sürdürülebilir ve güvenilir bir gelecek çizerek yansıtıyoruz. Her gün “hayata pozitif katkı sunmak” için çalışıyoruz.

  +90 262 888 41 00

  info@kartalkimya.com

  Balçık Mah. Pelitli Yolu Cad.
  No:140, 41490
  Gebze / Kocaeli