Partnerlerimiz
1985’ten bu yana “Çiftlikten Sofraya”

 

Bir Lesaffre kuruluşu olan Phileo’nun Türkiyedeki tek distribütörü 2003 yılından beri Kartal Kimya’dır.
Phileo, maya ve maya ekstraktı konusunda dünyanın en önemli üretici ve işleyicilerinden olan LeSaffre Group’a ait bir hayvan sağlığı departmanıdır. LeSaffre ve Kartal Kimya’nın işbirliği 15 yıldır gittikçe kuvvetlenerek devam etmektedir.
LeSaffre 1853 yılında Kuzey Fransalı bir aile tarafından kurulmuştur. Tarihi boyunca mayaya ve bu alandaki inovasyonlara odaklanmıştır.
LeSaffre bugün sizlerle dünyada ki 7700 organizasyonu ve 12 üretim fabrikası ile global bir firma olarak 160 yıllık deneyimini ve bilgi birikimini paylaşmaktadır.
Beslenme ve sağlığın kesiştiği noktada çalışıyoruz…
Hayvan sağlığı ve performansı ile ilgili bilimsel çalışmalara dayanan ve kanıtlanmış bilgileri geleceğe taşımak istiyoruz.

 • Yemden yararlanmayı arttırmak ve daha iyi bir performan sağlamak için sindirilebilirlik ve biyoyararlanım üzerine yaptığımız çalışmaları geliştiriyoruz,
 • Sürdürülebilirliği veya kaynakları kısıtlı olan yemler için etkin maliyette beslenme alternatifleri üretiyoruz,
 • Bakteriyel toksinlerin ve mikotoksinlerin sebep olduğu riskleri engellemek için bağlayıcı ve detoksifiye edici özellikler geliştiriyoruz,
 • Sindirim sistemini düzenleyerek, immun yanıtın güçlenmesini sağlıyoruz,
 • Antibiyotikler gibi direnç oluşturmadan, patojenlerin gelişimini baskılayarak azaltmak için çalışıyoruz,
 • Hayvanların fizyolojik sistemleri üzerinde ki optimal dengeleri koruyoruz.
Manghebati SAS, 23 yıldır bitkilerden kendi yöntemleriyle ekstrakt yaparak %100 doğal yem katkıları üreten 23 yıllık bir firmadır. Manghebati’nin kurucusu olan David Manghebati firmaya ait özel ekstraksiyon ve maserasyon yöntemlerini geliştirerek, yemlerde biyoyararlanımı arttıran, koruyucu etki sağlayan, sinerjik etkileri ile antibakteriyel etki gösteren yem katkılarını bizlere sunmaktadır.
%100 doğal bitkisel yem katkıları konusunda Manghebati ile işbirliği yapmaktayız.
Üretim tesisi 1980’li yıllarda İspanyol bir firmaolan Cegasa tarafından kurulmuştur. 90’lı yıllara kadar akü endüstrisi için Elektrolitik Mangan Dioksit tedarik ederken 90’lardan sonra Doğal Mangan Dioksit tozu ve Gıda Kalite Manganlı Oksit ve Manganez Sülfat Monohidrat üretimine başladı.
2007 yılında üretim tesisimiz GeMn LLC tarafından satın alınmıştır. Bu tarihten sonra firma tüm yatırımlarını ürün kalitesini arttırmak ve üretim kapasitesini arttırmak üzerine yapmıştır. Bugün şirketimiz çok büyük miktarda toz halde Mangan Oksit (MnO)ve doğal Manganaz Dioksit (MnO2) üretimi yapmaktadır.
Gelecekte;
Mangan Sülfat Monohidrat, Mangan Nitrat, Mangan Karbonat ve diğer Mangan Oksit türevlerinin üretimi için metotlar geliştirilmektedir.
ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK VE BİZDEN HABERLER İÇİN E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

  Bizler Kartal Kimya olarak, ekonomi, çevre ve toplumun tüm eksenlerinde gelecek nesillere karşı sahip olduğumuz sorumluluğun farkındayız. Bu bilinci, kurumsal değerlerimiz ve dürüst ilkelerimizle sürdürülebilir ve güvenilir bir gelecek çizerek yansıtıyoruz. Her gün “hayata pozitif katkı sunmak” için çalışıyoruz.

  +90 262 888 41 00

  info@kartalkimya.com

  Balçık Mah. Pelitli Yolu Cad.
  No:140, 41490
  Gebze / Kocaeli