Sektörümüzde birçok yeniliğe öncülük yapan Kartal, üretimde izlenebilirliği üst seviyeye taşıdı ve bir ilke imza attı. Otomasyon sistemimiz Bühler Win-Cos sistemi ile güncellendi.

Bu yenilik ile geliştirdiklerimiz;

Ham madde ve Bitmiş Ürün İzlenebilirliği

Üretimde kullanılan her ürün akıllı sensörler ile barkodlanıyor.

Akıllı sensör; üretim sektörünün üretkenliğini, verimliliğini ve esnekliğini artırmak için gerçek zamanlı, anlamlı bilgiler sağlar. Akıllı sensör, dijital üretimin ve Endüstri 4.0‘ın son derece önemli bir bileşenidir ve Endüstri 4.0‘ı karakterize eden duyarlı ve hızlı üretimi mümkün kılar. Otomatik veri izleme ve yapılandırma özellikleri ile prosesin hızlı, güvenilir, daha kolay bir şekilde işlemesi sağlanır.

Depo ve Stok Kontrolü

Sensörler, üretimde kullanılacak olan makinelere veri tedariği sağlayacak bir nevi duyu organlarıdır. Kaynağa doğrudan bağlantılı olan ve şirket ağında bulunan akıllı sensörler, verilerin daha hızlı aktarılmasına olanak tanır.

Ürün giriş çıkışları her aşamada kontrol edilerek sürdürülebilirlik sağlanır.

Dinamik  Kontaminasyon Kontrolü  

Kontaminasyona sebep olacak ürünler sisteme tanıtılır. Sisteme bu tür bir ürün girişi olursa sistem alarm veriyor. Böylece sisteme önceden müdahale edilerek hızlı ve kolay değişim sayesinde prosesin en verimli şekilde işlemesi sağlanır.

ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK VE BİZDEN HABERLER İÇİN E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

  Bizler Kartal Kimya olarak, ekonomi, çevre ve toplumun tüm eksenlerinde gelecek nesillere karşı sahip olduğumuz sorumluluğun farkındayız. Bu bilinci, kurumsal değerlerimiz ve dürüst ilkelerimizle sürdürülebilir ve güvenilir bir gelecek çizerek yansıtıyoruz. Her gün “hayata pozitif katkı sunmak” için çalışıyoruz.

  +90 262 888 41 00

  info@kartalkimya.com

  Balçık Mah. Pelitli Yolu Cad.
  No:140, 41490
  Gebze / Kocaeli