Mikotoksinler İle Mücadele
KONSEPT & HİZMETLER - KANATLI

Mikotoksinler, uygun olmayan üretim, depolama ve taşıma koşulları sebebiyle, yem ve gıda maddelerinde çoğalan fungus türlerinin sentezlediği toksik metabolitlerdir. Başta kanatlılar olmak üzere tüm çiftlik hayvanlarında bağışıklık sistemini baskılayarak sekonder hastalıklara direnci düşürmekte, toksikasyonlara neden olmakta ve ciddi verim kayıplarına yol açmaktadır. Kontamine yemle beslenen hayvanların son ürünlerinde (et/yumurta) biriken mikotoksinler, insan sağlığını da tehdit etmektedir. Mikotoksinlerin olumsuz etkilerini önlemek, insan/hayvan sağlığını korumak ve daha sağlıklı gıda üretimi yapmak amacıyla kanatlı rasyonlarında kullanmak üzere geliştirdiğimiz seçkin ve kaliteli ürünlerle mikotoksinleri hedef almaktayız.

 

Kartal olarak, araştırma ve geliştirme çalışmalarımızda da öncelik verdiğimiz mikotoksin sorunu üzerinde hassasiyet gösteriyoruz. Geniş spektrumlu, adsorpsiyon kapasitesi yüksek, Kartal Laboratuvarı testleriyle etkinliği kanıtlanmış ürünlerimiz ile mikotoksinlere karşı koruma sağlıyoruz.

 

Daha detaylı bilgi için teknik ekibimizle irtibata geçebilirsiniz.

TOXFINDER Yüksek kalitede bentonit ve β- glukan yönüyle zengin maya hücre duvarı içeren geniş spektrumlu toksin bağlayıcıdır. Ürün Detayı
SAFWALL Saccharomyces cerevisiae mayasının birincil kültüründen elde edilen bir hücre duvarıdır Ürün Detayı
KLİNOFEED (KANATLI) Aktif bir mineral olan klinoptilolit ile formüle edilmiş geniş spektrumlu mikotoksin bağlayıcıdır Ürün Detayı
ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK VE BİZDEN HABERLER İÇİN E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

  Bizler Kartal Kimya olarak, ekonomi, çevre ve toplumun tüm eksenlerinde gelecek nesillere karşı sahip olduğumuz sorumluluğun farkındayız. Bu bilinci, kurumsal değerlerimiz ve dürüst ilkelerimizle sürdürülebilir ve güvenilir bir gelecek çizerek yansıtıyoruz. Her gün “hayata pozitif katkı sunmak” için çalışıyoruz.

  +90 262 888 41 00

  info@kartalkimya.com

  Balçık Mah. Pelitli Yolu Cad.
  No:140, 41490
  Gebze / Kocaeli