Mikotoksin Risk Yönetimi
KONSEPT & HİZMETLER - RUMİNANT

Mikotoksinler, yem ham maddelerinin uygun olmayan şartlarda üretilme, depolanma ve taşınması sonucu ortaya çıkan fungusların ürettiği zehirli maddelerdir.

 

Dünyanın mikotoksin problemi yaşamayan hiçbir bölgesi yoktur ve zararlı olduğu bilinen 300’ün üzerinde mikotoksin tespit edilmiştir. BM Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) yaptığı açıklamaya göre, dünya üzerinde bulunan ekilebilir tarım arazilerindeki tüm bitkisel üretimin %25’inde mikotoksin bulunmaktadır.

 

Mikotoksinler işletmenizin gizli hırsızlarıdır. Gözle görülmezler; fakat zamanında önlem alınmaz ise önce hayvanınızın verim kaybına, sonra hastalanmasına, en sonunda ise ölümüne sebep olurlar.

 

Kartal olarak, çiftçilerimizin işletmelerindeki mikotoksin riskini ölçüyor, oluşabilecek kayıplara karşı zamanında ve doğru çözüm önerileriyle destek oluyoruz.

 

Daha detaylı bilgi için teknik ekibimizle irtibata geçebilirsiniz (DVM Özcan Erdoğan – 0533 62512 73).

SAFTOX Maya hücre duvarından elde edilmiş aktif moleküller ve doğal silikatlardan oluşan geniş spektrumlu bir mikotoksin bağlayıcısıdır Ürün Detayı
KLİNOFEED Aktif bir mineral olan klinoptilolit ile formüle edilmiş geniş spektrumlu mikotoksin bağlayıcıdır Ürün Detayı
ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK VE BİZDEN HABERLER İÇİN E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

  Bizler Kartal Kimya olarak, ekonomi, çevre ve toplumun tüm eksenlerinde gelecek nesillere karşı sahip olduğumuz sorumluluğun farkındayız. Bu bilinci, kurumsal değerlerimiz ve dürüst ilkelerimizle sürdürülebilir ve güvenilir bir gelecek çizerek yansıtıyoruz. Her gün “hayata pozitif katkı sunmak” için çalışıyoruz.

  +90 262 888 41 00

  info@kartalkimya.com

  Balçık Mah. Pelitli Yolu Cad.
  No:140, 41490
  Gebze / Kocaeli