tavuktavuk
   Anasayfa   x   Ürünler   x   Premiks Ürünler   x   Karbio
Karbio®Süt

Sağmal hayvanlarımıza kaba ve konsantre yemler ile verdiğimiz besin maddelerinin (protein, nişasta, şeker, vb.) değeri, işkembenin sağlıklı çalışması ile doğrudan ilişkilidir. Hazırladığınız yemler, fermente edilebilir karbonhidrat ve proteinleri ihtiva ederken, kaba yemler de doğru kıyım ölçülerine uygun olmalıdır. Bunun yanı sıra doğru oranlarda hazırlanmış yem katkısı kullanımı da işkembedeki  bakterilerin metabolizmasını etkileyecek en kritik unsurlardan birisidir. Konsantre yemler, verimliliği yüksek olan hayvanlar için, o düzeyde yüksek enerji sağlıyor olmalıdır. Ancak bu durumda yüksek düzeydeki nişasta işkembede lifle beslenen bakterilerin hakim olduğu ortam yerine nişasta ve şeker ile beslenen bakterilerin hakim olduğu ortamı çoğaltmayı tercih edecektir. Bundan sonra asidozis kendisini göstermeye başlayacaktır ki, sağmal hayvanlarımızda istenmeyen rahatsızlıkların en başında gelir.

Karbio®Süt içeriğindeki bileşenler sayesinde işkembe fonksiyonlarını geliştirir, süt verimini ve  kalitesini ciddi düzeyde iyileştirir.

Karbio®Süt sağmal hayvanların ihtiyaçlarına göre dengelenmiş, ActiSaf Sc47 canlı maya, toksin bağlayıcı ve vitamin-mineraller ile işkembedeki mikrobiyel aktiviteyi destekler,  hayvanların bağışıklık sistemini yükseltir.

Kullanım Şekli
Hayvan başına günlük 100g kullanımı önerilmektedir.
Depolama Şekli
Kuru ve serin bir ortamda muhafaza ediniz.
Ambalaj Şekli
10 kg, 15 kg'lık kova ve 25 kg'lık kraft ambalajlarda sunulmaktadır.
ÜRÜN BROŞÜRÜ (PDF)
ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK VE BİZDEN HABERLER İÇİN E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

  Bizler Kartal Kimya olarak, ekonomi, çevre ve toplumun tüm eksenlerinde gelecek nesillere karşı sahip olduğumuz sorumluluğun farkındayız. Bu bilinci, kurumsal değerlerimiz ve dürüst ilkelerimizle sürdürülebilir ve güvenilir bir gelecek çizerek yansıtıyoruz. Her gün “hayata pozitif katkı sunmak” için çalışıyoruz.

  +90 262 888 41 00

  info@kartalkimya.com

  Balçık Mah. Pelitli Yolu Cad.
  No:140, 41490
  Gebze / Kocaeli