KALİTE POLİTİKAMIZ
1985’ten bu yana “Çiftlikten Sofraya”
1985’ten bu yana “Çiftlikten Sofraya”
KALİYE YÖNETİMİMİZ VE POLİTİKAMIZ
Kalite, Kartal Kimya’da her alanda en çok önem verdiğimiz bir kavramdır. İster üretim alanında isterse yönetim düzeyinde olsun tüm başarılı organizasyonlar “kalite” kelimesi ile tanımlanmak istemektedir.
Kartal Kimya’da kaliteyi amaçlarımız için uygunluk sağlamak olarak tanımlıyoruz.
Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) kaliteyi, ihtiyaçları karşılayan temel/doğal özelliklerin derecelendirilmesi olarak tanımlamaktadır. Bu ihtiyaçlar, müşterilerin talebi doğrultusunda ya da yönetmelik tarafından belirlenmektedir.
Hayvan yemleri, hayvansal kökenli gıdaların kalite ve güvenliği üzerine doğrudan etkilidir. Et, süt, yumurta ve balık tüketicileri, endüstri ve perakendecilerden yüksek kalitede ürünler tedarik etmeyi talep etmektedir. Bu nedenle oluşturulan yönetmelikler tam yemler, hayvan yemleri, yem katkı maddeleri ve premiks satışı yapan şirketler ile birlikte, bu ürünlerin taşımacılığını gerçekleştiren nakliyelere, satın alan yetiştiricilere, hayvan çiftliklerine, veteriner kliniklerine ve ecza depolarına da uygulanmaktadır.
STANDARTLAR NELERDİR?
Avrupa Yem Hijyeni Yönetmeliği (AB Yönetmeliği 183/2005), yem katkı maddeleri ve premiksler dahil olmak üzere tüm besleme zinciri için hijyen ve güvenlik gereklilikleri oluşturmuştur. Türkiye’de hazırlanan Yem Hijyeni yönetmeliği, Avrupa birliğinin uyguladığı yönetmelikler temel alınarak hazırlanmıştır.
 • HACCP (Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları) kurallarına uygun üretim yapmak
 • FAMI-QS sertifikasına sahip olmak
 • ISO standartlarına uyulduğunun belgelendirilmesi yönetmeliğin aradığı özelliklerdir.
Kartal Kimya’da kullandığımız yem katkı ürünleri ve premikslerimizin Avrupa standartlarında olduğunu belgeleyen uluslararası FAMI-QS sertifikasına sahibiz.

 

FAMI-QS
FAMI-QS yasası, Avrupa Yem Hijyeni Yönetmeliğine uygun olarak yem katkıları ve premikslerin güvenliği ve kalitesini korumak ve geliştirilmesini sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. FAMI-QS yasası, hayvan yemi mevzuatı, ulusal, endüstriyel ve/veya birleşik düzeylerdeki çeşitli faaliyetlerle uyumlu hale getirilmek için, yem ve gıda güvenliği ilkelerini ve çeşitli uluslararası belgelerde belirtilen HACCP ilkeleri dikkate alarak ve ISO 9001 yapısı üzerine hazırlanmıştır.
Müşterilerimizin dikkatini ve sürdürülebilir üretim prosesimizi sahip olduğumuz kalite belgeleriyle taçlandırıyoruz.
ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK VE BİZDEN HABERLER İÇİN E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

  Bizler Kartal Kimya olarak, ekonomi, çevre ve toplumun tüm eksenlerinde gelecek nesillere karşı sahip olduğumuz sorumluluğun farkındayız. Bu bilinci, kurumsal değerlerimiz ve dürüst ilkelerimizle sürdürülebilir ve güvenilir bir gelecek çizerek yansıtıyoruz. Her gün “hayata pozitif katkı sunmak” için çalışıyoruz.

  +90 262 888 41 00

  info@kartalkimya.com

  Balçık Mah. Pelitli Yolu Cad.
  No:140, 41490
  Gebze / Kocaeli