HAKKIMIZDA

“HAYATA POZİTİF KATKI”
FELSEFESİ İLE HAREKET EDİYORUZ

 

1985 yılında, Yusuf Kanat tarafından Levent Sanayi Sitesi’nde kurulduk. Kurulduğumuz tarihten itibaren yüksek ürün kalitemiz ve üretim teknolojimiz, inovatif ürünlerimiz vizyonumuz, girişimci yapımız, finansal gücümüz ile hayvan sağlığı ve yem katkı sektörünün en önemli oyuncularından olduk. Yüksek kalitedeki yem katkılarımız ve özel olarak hazırlanmış çözüm odaklı ürünlerimizle 1985 yılından bu yana, yerel ve uluslararası müşterilerimiz için önemli bir tedarikçi olduk.

 

Bugün, Gebze Organize Sanayi Bölgesinde, temelleri 1995 yılında atılmış olan, Bühler firması tarafından kurulmuş Türkiye ve Avrupa’nın en modern üretim tesisi olarak, yüksek teknolojili ekipmanlar ve Win-Cos otomasyon sistemimiz ile inovatif ve yüksek kaliteli ürünler üretiyoruz.

 

Kartal Kimya’da ürettiğimiz ürünlerin kalite standardını kontrol edebilmek için kendi bünyemizdeki F.A.S.T. Lab. adını verdiğimiz laboratuvarımızda analizler yapıyoruz. Kalite kontrolü için her seri ürünün 1500 kg’ında 6 kez test ediyor, analizi yapılan her numunenin bir eşini, bir yıl süre ile saklıyoruz.

Yüksek kaliteli premiksler üretmek için üst düzey ham maddeler üreten firmalarla çalışıyoruz. Odak noktamız; kendi markamız altında, hayvan sağlığı ve üretimine pozitif katkıda bulunmak ve Türkiye hayvancılık sektörüne ürün portföyümüzle kalıcı bir değer yaratmaktır.

 

Bizler Kartal Kimya olarak, ekonomi, çevre ve toplumun tüm eksenlerinde gelecek nesillere karşı sahip olduğumuz sorumluluğun farkındayız. Bu bilinci, kurumsal değerlerimiz ve dürüst ilkelerimizle sürdürülebilir ve güvenilir bir gelecek çizerek yansıtıyoruz. Her gün “hayata pozitif katkı sunmak” için çalışıyoruz.

VİZYONUMUZ

Yenilikçi yaklaşımımız ve üst düzey teknolojik alt yapımız ile sağlıklı, güvenilir ve yüksek kalitede ürünler üreterek insana, doğaya, kısaca hayata pozitif katkı sağlamak

MİSYONUMUZ

Kalitesi kanıtlanmış ürünlerimiz ile Türkiye ve Avrasya hayvan sağlığı ve yem katkı sektöründe lider olmak

DEĞERLERİMİZ

İLERİ GÖRÜŞLÜLÜK

 

Biz inanıyoruz ki, gelecek, onu bugünden görebilenlerindir. Tüm ürün ve hizmetlerimizi bu inançla tasarlıyor, bugün ve gelecek için en etkin yaklaşımları sunmak için çalışıyoruz.

KALİTE

 

Üretimden yönetime her alanda ve tüm süreçlerde en önemli hususun kalite olduğuna inanıyoruz. Örneğin; Türkiye’de, ürünlerinin Avrupa standartlarında olduğunu belgeleyen FAMI-QS sertifikalı tek yem katkı ve premiks firmasıyız.

LİDERLİK

 

38 yılı aşkın bir süredir sektöre öncülük ediyor, iş ortaklarımızın takdirini topluyoruz. Çünkü biz, bilimsel yaklaşımlarımız ve kullandığımız yeni teknolojilerle işimizi en iyi şekilde yapmaya gayret gösteriyoruz.

SÜRDÜREBİLİRLİK

 

Ürünlerimiz ve üretim süreçlerimizin, çevreye, çalışanlarımıza ve toplumumuza karşı olumsuz etkisini en aza indirecek sürdürülebilir ve yenilikçi fikirlerle geleceği düşünüyor, dönüştürüyoruz. “Sağlıklı Kentler Birliği Çevreci Tesis” ödülümüz ve “Sıfır Atık Belgemiz” de bunun bir göstergesi…

YENİLİKÇİLİK

 

Yeni fikir, yaklaşım ve teknikleri sürekli takip ediyor, ürün ve süreçlerimizi daha verimli hale getirmek için çalışıyoruz. Bu sayede, 28 yılı aşkın bir süredir, Türkiye ve Avrupa’nın en modern üretim tesisine sahibiz.

MÜŞTERİ ODAKLILIK

 

Müşterilerimiz bizim tanımaktan memnuniyet duyduğumuz dostlarımızdır. Onları her zaman etkin bir şekilde dinliyor, anlamaya çalışıyor, değişen ihtiyaç ve beklentilerine uygun, vakitli ve kaliteli çözümler sunuyoruz.

GÜVENİRLİLİK

 

Hiçbir şey güven kadar güçlü değildir. Buna inanıyor, tüm ilişkilerimizi, çalışma sistemimizi, ürün ve hizmetlerimizin kalitesini bu gerçeği temel alarak inşa ediyoruz. Yasal düzenlemelere titizlikle uyuyor, toplumun etik değerlerine önem veriyoruz.

HIZ

 

Zaman, hayatın kendisidir. Sürekli gelişen, değişen günümüz koşullarında hızlı ve doğru kararlar almanın önemini biliyor, müşterilerimiz için doğru zamanda doğru çözümleri üretiyoruz.

ÇÖZÜM ODAKLILIK

 

Problemleri, onları yaratan beyinlerle çözemeyeceğimizi biliyor, tüm çalışanlarımızı çözüm odaklı düşünmeleri yönünde teşvik ediyoruz. Doğru soruları sorarak, hem kurum içinde hem de müşterilerimizin yaşadıkları problemlere hızlı, etkin ve özgün çözümler üretiyoruz.

ESNEKLİK

 

Günümüzün sürekli değişen ve gelişen iş dünyasında, her koşula hızla adapte olabilen, çevik ve dinamik şirketlerin başarıya ulaşacağının farkındayız. Bu nedenle, kendimizi her zaman güncel tutuyor, süreçlerimizi ve kullandığımız teknolojiyi yeniliyor, müşterilerimize özel ürün, çözüm ve yem formülasyonları sunuyoruz.

BİLİMSELLİK

 

Gücümüzü bilgiden ve bilimden alıyoruz. Faaliyette bulunduğumuz sektörlerdeki gelişmeleri takip ediyor, hizmetlerimizi her zaman yeniliyor, ürünlerimizi kendi bünyemizde kurmuş olduğumuz sektörün en modern laboratuvarında test ederek, bilimsel ölçütlere uygun olarak pazara sunuyoruz.

ÇALIŞKANLIK

 

Biz biliyoruz ki; zirveye giden yol sayısız engelle doludur. 38 yılı aşkın bir süredir, sektörün öncü firmalarından biri olmamızı, kendimize duyduğumuz inanca, hep daha iyisini başarma azmimize ve her şeyden önce çok çalışmamıza borçluyuz.

ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK VE BİZDEN HABERLER İÇİN E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

  Bizler Kartal Kimya olarak, ekonomi, çevre ve toplumun tüm eksenlerinde gelecek nesillere karşı sahip olduğumuz sorumluluğun farkındayız. Bu bilinci, kurumsal değerlerimiz ve dürüst ilkelerimizle sürdürülebilir ve güvenilir bir gelecek çizerek yansıtıyoruz. Her gün “hayata pozitif katkı sunmak” için çalışıyoruz.

  +90 262 888 41 00

  info@kartalkimya.com

  Balçık Mah. Pelitli Yolu Cad.
  No:140, 41490
  Gebze / Kocaeli