Fertilite Yönetimi
KONSEPT & HİZMETLER - KANATLI

Fertilite yönetimi damızlık civciv, piliç, yarka ve anaçlar, horozlar ile yumurtacı civciv, yarka ve yumurtalayan tavukların üreme sisteminin geliştirilmesi olarak değerlendirilebilir. Kanatlı üreme sisteminin desteklenmesi ve iyi bir fertilite elde edilebilmesi için rasyon bileşenlerinin iyi belirlenmesi gerekmektedir. Bu amaçla temel olarak protein, A, D, E vitaminleri, kalsiyum, fosfor, çinko ve selenyum önem taşımaktadır. Tavuklarda, üreme süreci boyunca elde edilen yumurta adedi ve kalitesi, damızlık horozlarda ise üreme performansı, testis gelişimi, semen kalitesi ile yumurta döllülük oranının artırılması amaçlanmaktadır.

 

Ürogenital sistem sağlığının korunması, yumurtanın iç ve dış kalitesinin korunması, kuluçkaya basılan yumurta adedinin artırılması ve döllenmiş yumurtada embriyonun yaşam gücünü artırarak daha yüksek kuluçka randımanının sağlanması amacına yönelik etkinliği bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmış fonksiyonel ürünler bulunduruyor ve bunu en iyi şekilde sizlere sunuyoruz.

 

Daha detaylı bilgi için teknik ekibimizle irtibata geçebilirsiniz.

SELSAF (KANATLI) Yüksek biyoyararlılığa sahip organik selenyum kaynağıdır Ürün Detayı
AV3 Broiler tavuklarda, canlı performansı ve et kalitesini artırır. Yumurtacı tavuklarda, yumurta verimi ve yumurta kalitesini artırır, bağışıklık sistemini güçlendiririr. Karaciğer detoksifikasyonunu destekler Ürün Detayı
EGGSHELLENT Özellikle Ticari Yumurtacı ve Damızlık tavuklar için geliştirilmiş yumurta verimi ve yumurta kalitesine yönelik özel bir karışımdır Ürün Detayı
ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK VE BİZDEN HABERLER İÇİN E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

  Bizler Kartal Kimya olarak, ekonomi, çevre ve toplumun tüm eksenlerinde gelecek nesillere karşı sahip olduğumuz sorumluluğun farkındayız. Bu bilinci, kurumsal değerlerimiz ve dürüst ilkelerimizle sürdürülebilir ve güvenilir bir gelecek çizerek yansıtıyoruz. Her gün “hayata pozitif katkı sunmak” için çalışıyoruz.

  +90 262 888 41 00

  info@kartalkimya.com

  Balçık Mah. Pelitli Yolu Cad.
  No:140, 41490
  Gebze / Kocaeli