Buzağı Besleme Programı
KONSEPT & HİZMETLER - RUMİNANT

Buzağılar sürülerimizin geleceğidir. Bu yüzden, buzağı bakım ve besleme anne karnında başlar. Buzağıların hayata iyi bir başlangıç yapması, ilerleyen dönemde daha verimli ve kârlı sürüler elde etmemiz için çok kritik bir öneme sahiptir. Bu bağlamda, bir buzağıya günlük olarak aldırdığımız her 100 g canlı ağırlık artışı karşılığında, ilk laktasyonda ilave 107 kg süt verimi elde etmiş oluruz.

 

Kartal’ın özellikli Buzağı Besleme Programı, bir buzağının doğumunu izleyen 60 – 80 günü kapsar. Bu program, geleneksel yöntemlerle yetiştirilmiş bir buzağınınkine kıyasla sağlıklı bir rumen, doku ve organ gelişimine odaklanırken, solunum problemleri ve ishal gibi rahatsızlıkların görülme riskini de önemli ölçüde azaltmayı hedefler.

 

Kartal Buzağı Besleme Programı’nın bir parçası olarak formüle ettiğimiz patentli buzağı mamaları ile yetişen buzağıları, ilerleyen zamanlarda süt verimi yüksek, güçlü ve sağlıklı ineklere dönüştürüyoruz.

 

Daha detaylı bilgi için teknik ekibimizle irtibata geçebilirsiniz.

KARBİOLAC SMART Buzağılar için özel olarak geliştirilmiş yüksek kaliteli Buzağı Mamasıdır Ürün Detayı
ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK VE BİZDEN HABERLER İÇİN E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

  Bizler Kartal Kimya olarak, ekonomi, çevre ve toplumun tüm eksenlerinde gelecek nesillere karşı sahip olduğumuz sorumluluğun farkındayız. Bu bilinci, kurumsal değerlerimiz ve dürüst ilkelerimizle sürdürülebilir ve güvenilir bir gelecek çizerek yansıtıyoruz. Her gün “hayata pozitif katkı sunmak” için çalışıyoruz.

  +90 262 888 41 00

  info@kartalkimya.com

  Balçık Mah. Pelitli Yolu Cad.
  No:140, 41490
  Gebze / Kocaeli