Bitkisel Sağlık
KONSEPT & HİZMETLER - RUMİNANT

Bitkiler ve bu bitkilerden elde edilen özler, doğanın bir mucizesi olarak gerek tedavi edici gerek hastalık önleyici ve gerekse hastalıklardan koruyucu özellikleri ile çok eski çağlardan beri bizlere ve tüm canlılara sunulan birer armağandır.

 

Bitkilerden bu özellikli özleri en saf halde ve yüksek aktiflikle elde etmek, ürünün kalitesini belirlemede en önemli kriterdir. İşte bu sebeple, Kartal olarak elde ettiğimiz bitkisel özlerde, yıllar süren çalışmalar sonucu geliştirilen ve en etkili bitki ekstraksiyon yöntemi olan “Maserasyon Yöntemi”ni kullanıyoruz. Elde edilen saf özler ve aktif bileşenleri, süt ve besi sığırlarınız için özel olarak formüle ediyoruz. Hazırladığımız karışımlar, doğal antioksidan, doğal antiparaziter ve doğal antikoksidiyal olmak üzere üç farklı amaç için üretilmiştir. Bu sayede, yetişkin ruminant hayvanlarınızın daha etkili rumen fermantasyonu, daha düşük metan gazı üretimi ve daha sağlıklı bir karaciğere sahip olmalarına yardımcı oluyoruz. Diğer yandan, yeni doğmuş buzağılarınız için bakteriyel ve paraziter kaynaklı hastalıklara karşı etkin koruma sağlıyoruz.

 

Daha detaylı bilgi için teknik ekibimizle irtibata geçebilirsiniz.

AV3 Hücre içi oksidasyona ve oksidatif strese sebep olan serbest radikal oluşumunu engelleyerek hücreleri koruyan özler içeren biyolojik antioksidandır Ürün Detayı
EMANOX Bileşimindeki doğal bitkisel ekstraktalar sayesinde antiparaziter etkili karışımdır Ürün Detayı
KERLAİT Kerlait, tarçın, kekik ve keklik otu bitkilerinden elde edilen flavonoidlerce zengin doğal antibakteriyel bitki ekstraktıdır Ürün Detayı
ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK VE BİZDEN HABERLER İÇİN E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

  Bizler Kartal Kimya olarak, ekonomi, çevre ve toplumun tüm eksenlerinde gelecek nesillere karşı sahip olduğumuz sorumluluğun farkındayız. Bu bilinci, kurumsal değerlerimiz ve dürüst ilkelerimizle sürdürülebilir ve güvenilir bir gelecek çizerek yansıtıyoruz. Her gün “hayata pozitif katkı sunmak” için çalışıyoruz.

  +90 262 888 41 00

  info@kartalkimya.com

  Balçık Mah. Pelitli Yolu Cad.
  No:140, 41490
  Gebze / Kocaeli