ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME

Kartal Kimya olarak, global çapta müşterilerimizin taleplerini karşılamak için yenilikçi ürünler geliştirmeye devam ediyor, bunun için hiç durmadan çalışıyoruz. Türkiye’nin yem katkı alanında en kapsamlı laboratuvarına sahip olmaktan gurur duyuyoruz. Dünyanın hem bugün hem de gelecek için ihtiyaç duyduğu yem çözümlerini geliştirmek ve değerlendirmek için yüksek vasıflı üniversite araştırmacıları, bilim adamları ve üreticiler ile iş birliği yapıyoruz.

 

Ürünlerimizi in vitro ve in vivo etkinliklerine göre geliştiriyoruz. Temel laboratuvar testleri her zaman saha koşullarını yansıtmadığından, Türkiye’de hayvan besleme alanında en seçkin üniversiteler ve kurumlar ile partnerlikler kurup projeler üretiyoruz.

 

Ar-Ge departmanımız, başta büyükbaş ve küçükbaş çiftlik hayvanları, kümes hayvanları, balık gibi ilgili canlı hayvan türleri üzerinde çok çeşitli ürün denemeleri yürütmektedir. Bu in vivo çalışmalar, farklı alanlardaki uzman zooteknistler ve veteriner hekimlerden oluşan ekibimiz tarafından tasarlanır ve uygulanır.

 

Ar-Ge ekibimiz, hem in vitro hem de in vivo denemeler yaparak mevcut ürün yelpazemizi global çaptaki müşterilerimizin taleplerini karşılamak için optimize etme ve genişletme yetkinliğindedir.

 

Sektör paydaşlarımızdan gelen taleplere göre laboratuvarımızda teknik eğitimler verilmektedir.

 

Bu eğitimlerimizden bazıları şöyledir;

 

 • LPLC ile Vitamin Renk maddesi analizi
 • Aminoasitlerin titrimetrik olarak saflıklarının belirlenmesi eğitimi
 • ICPQS Cihazından mineraller ve ağır metallerin belirlenmesi eğitimi

İnvitro Çalışmalarımız

İnvivo Çalışmalarımız

“Alanında uzman teknik ekibimiz hem bugün hem de gelecek için dünyanın

ihtiyaç duyduğu yem katkı çözümlerini geliştirir ve değerlendirir.”

ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK VE BİZDEN HABERLER İÇİN E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

  Bizler Kartal Kimya olarak, ekonomi, çevre ve toplumun tüm eksenlerinde gelecek nesillere karşı sahip olduğumuz sorumluluğun farkındayız. Bu bilinci, kurumsal değerlerimiz ve dürüst ilkelerimizle sürdürülebilir ve güvenilir bir gelecek çizerek yansıtıyoruz. Her gün “hayata pozitif katkı sunmak” için çalışıyoruz.

  +90 262 888 41 00

  info@kartalkimya.com

  Balçık Mah. Pelitli Yolu Cad.
  No:140, 41490
  Gebze / Kocaeli